Haber

Lütfü Savaş: “Avrupa’yı hedefleyen bir takım kurma peşindeyiz”

Hatayspor Onursal Lideri Doç. Dr. Lütfü Savaş, Avrupa’da oynayacak halde bir kadro yapılandırmaya çalıştıklarını söyledi.

Hatay Büyükşehir Belediye Lideri ve Hatayspor Onursal Lideri Doç. Dr. Lütfü Savaş, katıldığı bir televizyon programında grubun son durumu ve kentteki sportif gelişmeleri anlattı. Lider Savaş, bordo-beyazlıların son durumu ile ilgili olarak, “Volkan Demirel ve takımı, yüzünü olumlu bilime dönmüş, en üst düzeye gelmek için çabalayan, ekibin yalnızca bu sene değil, önümüzdeki yıllarda de Avrupa’da oynayacak şekilde yapılandırmaya çalışıyor. Önümüzdeki süreçte ilk hedefimiz ligde ilk 10’a girmek. Dönemin birinci 6 haftasında büyük şanssızlıklar yaşadık lakin Volkan hoca ve takımı ile bu durumu bilakis çevirdik. Volkan hoca ve grubundan mutluyuz. Grubumuz iki dönem çok yeterli bir çıkış yakaladı. Fakat kadrolar vakit zaman düşüşler yaşayabiliyor. Biz bunu birinci 6 hafta yaşadık fakat artık tekrar çıkışa geçtik. Dönem sonu ekip uygun yerlerde olacak” ifadelerini kullandı.

Kulüplerin mali yapısına değinen Lütfü Savaş, “Herkesin ayağını yorganına nazaran uzatması lazım. Hatayspor olarak biz bu türlü yapıyoruz. Bu sene biraz küçülmeye gittik. Bizden sonraki idareye borçsuz bir ekip bırakmak istiyoruz. İdaresi aldığımızda kulübün çok borcu vardı. Hatay’da bir futbol kültürü oluşturmaya çalışıyoruz ama bunu yaparken de ekonomiyi düşünmek zorundayız. Bir Anadolu takımının hem ligde, hem Avrupa’da uğraş etmesi çok zor” diye konuştu. – HATAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu